Insinööri-lehti

Palkitse yhdistysaktiivi – ehdota Vuoden Välkkyä

Toimihenkilöjärjestöjen sivistysliitto TJS jakaa joka vuosi Vuoden Välkky -palkinnon sellaisesta ammattiyhdistyksen toiminnasta tai ideasta, mikä on ollut esimerkillistä jäsenpalvelua tai edesauttanut yhdistyksen kehittymistä ja vaikuttavuutta.

Tällaista toimintaa voi olla esimerkiksi jäsentapahtumat ja -koulutukset, jotka kehittävät jäsenistön osaamista tai auttavat virkistäytymään, verkostoitumaan, saamaan vertaistukea tai luomaan yhteishenkeä. Toiminta voi olla myös yhdistyksen luottamustoimisten ja aktiivien motivoimista ja jaksamisen kehittämistä tai perusjäsenten työssä jaksamiseen ja työpaikan epäkohtien korjaamiseen vaikuttamista.

Tee oma ehdotuksesi palkinnon saajaksi! Lähetä ehdotus perusteluineen kulttuurisihteeri Inka Ukkolalle 30.9. mennessä
inka.ukkola(at)tjs-opintokeskus.fi
tai TJS Opintokeskus, Ratamestarinkatu 11 A, 00520 Helsinki.

Palkinnon välityksellä halutaan osoittaa arvostusta akavalaisten ja STTK:laisten yhdistysten toimijoille ja toiminnalle sekä tiedottaa uusista ideoista ja toimintamalleista.

Palkinto luovutetaan joulukuussa. Palkinnonsaajan valitsee Toimihenkilöjärjestöjen sivistysliitto TJS:n liittohallitus. TJS:n jäseniä ovat Akava ja STTK.

Lisätietoja TJS-opintokeskuksen nettisivuilta